Square D QON612L100 100 Amp 6 Space 240V MLO Type QOB Breaker Base Only 8" X 5"
Square DSKU: 09252408J
Style: Used
Price:
Shipping calculated at checkout
Stock:
In stock
Description
As a professional in the electrical industry, trust the Square D QON612L100 for your circuit needs. With a 6 space-12 circuit design and 100A capacity, this MLO Type QOB breaker base only provides reliable and safe performance. Perfect for 120/240V applications.
  • Brand: Square D/Schneider Electric
  • Model# QON612L100
  • Type: MLO Type QOB Breaker Base / Panel Guts Only
  • Amps: 100 Amp
  • Spaces: 6 Space
  • Phases: 1/Single Phase
  • Volts: 120/240 Volts
  • Dimensions: 8" W X 5" T
  • Use In Box: QOB6-12L100S/QOB6-12L100F
  • Spec Sheet
Payment & Security
Amazon American Express Apple Pay Diners Club Discover Google Pay Mastercard PayPal Shop Pay Visa
Estimate shipping
Customer Reviews
Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
0%
0%