Square D HOM120PCAFI 20 Amp 1 Pole 120V AFCI Protected Circuit Breaker
Square DSKU: 11192404R
Style: New
Price:
Shipping calculated at checkout
Stock:
Sold out
Description
The Square D/Homeline HOM120PCAFI is a 1-Pole 20A AFCI Protected Circuit Breaker. It is designed with Plug-On Neutral style for fast and easy installation. This product is ideal for residential and light commercial applications. It protect against arc-faults and overloads.
  • Brand: Square D/Homeline
  • Model #: HOM120PCAFI
  • Amps: 20 Amp
  • Poles: 1 Pole
  • Volts: 120V